Tüpraş İş Başvuru Formu

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. yani bilinen kısa adıyla TÜPRAŞ, 1983 yılında ülkemizdeki rafinerilerin devlet eliyle tek bir çatı altında toplanması için kurulmuş olan çatı şirkettir. Kocaeli, Kırıkkale, İzmir ve Batman illerimizde rafineleri bulunmaktadır. TÜPRAŞ, benzin, dizel, kerosene yani jet yakıt, bitüm, LPG vb. petrol türevlerini üretmektedir. TÜPRAŞ, 2005 yılında yapılmış olan ihale sonucunda en yüksek teklifi veren Koç Holding – Shell Grubu’na devredilmiştir. Tüpraş ülkemizin en büyük şirketleri arasında yer almaktadır. TÜPRAŞ, büyüme hedefleri doğrultusunda 2019 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Yazımız devamında TÜPRAŞ tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Tüpraş, resmi sitesinde bir ilan yayımladı. Personel alım ilanında yer alan bilgilere göre; Meslek Yüksek Okulları, Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi ve Çok Programlı Liselerin;

* Elektrik, Elektrik- Elektronik, Elektronik, Elektronik Haberleşme, Endüstriyel Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Mekanik, Endüstriyel Otomasyon, Deniz ve Liman İşletme, Gemi Makineleri, Hidrolik ve Pnömatik, İş Sağlığı ve Güvenliği, İtfaiyecilik ve yangın Güvenliği, Kimya, Laboratuvar, Kimya Teknolojisi Makine, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Makine Ressamlığı, Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü, Mekatronik, Metal İşleri, Metal Teknolojisi, Metalurji, Malzeme, Motor, Petro Kimya, Petrol Sondajı ve Üretimi, Rafineri ve Petrokimya, Telekomünikasyon, Termik Santral Makineleri, Termik Santrallerde Enerji Üretimi, Tesviye, Torna Tesviye, Kimya Proses, Enerji, Elektrik Enerjisi Üretim-İletim ve Dağıtımı, Kontrol Sistemleri, Yangınla Mücadele, İnşaat, İnşaat Teknolojisi, Kaynak, Kaynak Teknolojisi, bölümlerinden mezun Üretim Operatörleri alınacak.

Koç Holding Enerji Grubu tarafından yönetilen TÜPRAŞ yüksek okul ile meslek lisesi öğrencilerine iş ve staj imkanı sunarak geleceğin yöneticilerinin yetiştirilmesine destek oluyor. Tüpraş çalışanlarını Geliştirme sürecinde mesleki tecrübe, kariyer planlama gelişim ve beceri gibi yeteneklerini geliştirerek kariyerlerine odaklanıyor.

Koç Grubu personellerine verdiği önem çok iyi bilindiğinden her çalışana görev aldığı pozisyonda iş güvenliği üst düzeyde tutuyor. Çalışanların hakkının karşılığını ziyadesi ile aldığı Grup’da çalışmanın güveni ve huzurunu her ortamda hissediyor. Koç Grubu ihtiyaç duyduğunda, gerek şirket içi gerekse şirket dışı eğitimler ile çalışanlarına destek vererek deneyimli çalışan yetiştirilmesine de yatırım yapıyor.

Ülkemiz’in en büyük sanayi kurumu çeşitli pozisyonlarda personel ve işçi alımı için ilanlar yayınlamaktadır. Bu büyük kuruluşta çalışmak isteyen üniversite ve lise mezunu olan adaylar İnsan Kaynakları sayfasında yayınlanan açık pozisyonları takip ederek istediği pozisyon için hemen başvuru yapabilir.

TÜPRAŞ Çalışma Şartları
KOÇ Holding bünyesinde yer alan TÜPRAŞ içerisinde çalışanlar için son derece geniş imkan ve fırsatlar bulunmaktadır. Sosyal imkanların yanı sıra yüksek lisans eğitimi fırsatı da sunan bu firma iş arayanların gözdesi olmaktadır. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği şartlarına da oldukça riayet eden bu firma sayesinde çalışanlar daha rahat bir şekilde çalışmaktadırlar.

TÜPRAŞ Adaylarda Aradığı Özellikler
TÜPRAŞ şirketi çeşitli kadrolara göre lisans veya yüksek lisans mezunu ararken bazı kadrolar için de yüksekokul veya lise mezunu şartı aramaktadır. Bu şartların hangi kadro için geçerli olduğunu TÜPRAŞ işçi personel alımı ilanlarında ayrı ayrı belirtmiştir. Genel Olarak TÜPRAŞ’ın adaylarda aradığı özellikler şöyledir;

Tercihen İngilizce konuşabilen ve anlayabilen,
Takım çalışmasına yatkın,
İletişim yönü kuvvetli,
Düzenli, dikkatli, planlı çalışan,
Dinamik çalışma ortamının gerektirdiği esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek.
Erkekler İçin askerlik hizmetimi tamamlamış,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir