Ford Otosan İş Başvurusu

Ford Otosan İş Başvurusu Koç Holding ve Ford Motor Company’in eşit oranda hisse sahipleri oldukları halka açık bir araç üretim fabrikasıdır. Dünyanın en büyük otomobil markalarından olan Ford Motor Company ve Koç Holding’in işbirliği ile kurulan Ford Otosan ülkemizde üretime devam etmektedir. Koç Grubu 1928 yılında başladığı distribütörlük serüvenini Otosan’ın kurarak endüstriyel bir nitelik ile birlikte ülkemizde sanayinin gelişmesinede katkı sağlamıştır.

Ford Otomotiv Sermaye Yapısı 41% Koç Holding, 41% Ford Motor Company ve 18% İMKB olarak Kocaeli Yeniköy’de üretim yapmaya devam etmektedir. Ford Otosan fabrikası ticari araç üretimi ile dünyanın dötr bir yanına ülkemizde üretilen araçları satmaktadır. Ülkemizde tutulan bir otomobil markası olmayı başaran Ford Otosan 70 bin metrekare kapalı alan üzerinde kuruu fabrikasında yüksek teknoloji donanımıyla üretmeye devam ediyor.

FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş. Çalışma Saatleri
Çalışma saatleri hafta içi 08:00 ile 18:00 arasında olan Ford Otosan bu konuda çalışanlarına ek bir mesai yansıtmamaktadır. İş giriş ve çıkış saatleri oldukça standart ve esneklik payı yoktur. Fazladan yapılan mesai saatleri için ise normal çalışma ücretinden daha fazla ücret ödenmektedir. Ayrıca işçi bölümünde çalışanlar için ise 3 vardiyalı bir sistemi vardır. Yarı- zamanlı bir iş olanağı sunulmamaktadır.

FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş. Maaşları
Çalışılan alan, birim ve göreve göre maaşları değişiklik gösteren Ford Otomotiv Sanayi A.Ş bu konuda işe başlama sürecinden önce net bir bilgi vermemektedir. Fakat maaşların asgari koşulların üstünde olduğunu ayrıca servis, yemek ve performansa dayalı ek ücret sistemlerinin olduğunu söyleyebiliriz.

FORD OTOSAN ELEMAN ALIMI İŞ BAŞVURUSU
FORD OTOSAN İstanbul, Eskişehir ve Kocaeli ile genel merkez birimlerine yapılan eleman ve işçi alımlarından yararlanmak isteyen adaylar firmanın iş ilanlarını internet üzerinden insan kaynakları portalları üzerinden takip edebilirler. Açık olan pozisyonlar için devamlı olarak iş ilanları yayınlayan firma adayların başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir. Adaylar açık olan pozisyonlar için yayınlanan iş ilanlarına başvurabilecekleri gibi diğer yandan genel iş başvurusu da yapabilirler. Firma engelli personel alımı da yapmaktadır. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar söz konusu ilanlara ulaşarak ve iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yapabilirler.

Ford Personel Alım Süreçleri
İnternet üzerinden yapılan başvuruların olumlu sonuçlanmasının ardından Mülakat süreci başlatılır. Ford işe alım süreçleri diğer şirketlere göre daha hızlı işlemektedir. Alınan personeller genellikle vasıflı olduğu için işe alımlar için çok fazla zaman harcanmaz. Genellikle Ford çalışanları uzun yıllar boyunca çalışıp emekli olmaktadırlar. Ford işçi alımı yapmak için yayınladığı ilanları sadece ihtiyaçlarına göre yapar yani firma tüm ilanlarını güncel tutmaktadır. İş başvurusu yapmak isteyenler yayınlanan pozisyonların şartlarını incelerlerse zamanlarını boşa harcamamış olurlar. Ford iş ilanlarının yayınlandığı internet sitesi Ford kariyer’dir başvuru yapmak için alt kısımdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir